Cyrus PRE-XR

124 550 Kč
Cyrus PRE-XR je referenční high-end předzesilovač s novým digitálním převodníkem XR. Je vybudován na předchozí platformě předzesilovače XP Signature, avšak se zcela přepracovanou technologií napájení a zcela novým zpracováním digitálního signálu. Představuje vrchol předzesilovací komponenty v portfoliu Cyrus Audio. Je určen pro uživatele, kteří nepřistupují na žádné kompromisy. V porovnání s konkurenčními produkty představuje nekompromisní poměr cena výkon.

 

Předzesilovač Cyrus PRE-XR je jedním z první produktů, který představuje novou řadu XR komponent od firmy Cyrus. Známé tlakově lité šasi ze slitiny hliníku od firmy Cyrus je to jediné stejné co spojuje tento přístroj s předchozí generací integrovaných zesilovačů Cyrus, vše ostatní je zcela přepracované, zcela jiné, zcela nové. Zcela nové technologie XR uvnitř šasi, nová povrchová úprava s fantomově černým lakem a se zcela novými dotykovými ovládacími prvky a displejem s vyšším rozlišením, který lze přizpůsobit jasu, kontrastu a polaritě. To je předzesilovač XR série, nový referenční předzesilovač v portfoliu společnosti Cyrus Audio.

Zvláštní pozornost si zaslouží design napájecího zdroje Pre-XR. Předimenzovaně postavený výkonový transformátor dodává až 74 VA do napájecích kondenzátorů o vysoké kapacitě. V navržené konstrukci obvodů reguluje úctyhodných celkem 15 nezávislých regulátorů napájení, poté  sub reguluje zcela hladké a vyrovnané napájení. Digitálním ovládacím obvodům je přiřazen samostatný napájecí zdroj, zcela izolovaný od signálních obvodů.

 

Předzesilovač Cyrus Pre-XR nabízí volbu symetrického zapojení přes konektory XLR, které nabízí nejlepší zapojení pro nejlepší výkon audio systému, kde je partnerem špičkový výkonový zesilovačů taktéž poskytující symetrické zapojení. K dispozici je také jednočinný výstup RCA.

 

Analogový předzesilovač Pre-XR nabízí volbu vstupu a novou vysoce výkonnou fázi zesílení. Díky této konstrukci s krátkou signálovou cestou je analogový předzesilovač extrémně transparentní. Se čtyřmi analogovými vstupy a phono MM pokryje i7-XR téměř jakýkoli systémový požadavek na analogové připojení.

 

Předzesilovač Cyrus PRE-XR obsahuje port pro nový napájecí zdroj PSU-XR. Před třiceti lety přinesl Cyrus novou cestu audiofilního upgradu a to zavedením externího napájení PSX-R. Jednalo se o vůbec první upgrade regulovaného napájení, který se automaticky přizpůsobilo tak, aby dokonale odpovídalo napájecím požadavkům jakéhokoli připojeného produktu. Zdroj PSU-XR zvyšuje laťku tím, že v jednom šasi poskytuje nejméně pět nezávislých regulovaných zdrojů. U předzesilovače Cyrus Pre-XR dochzí k tomu kdy PSU-XR k oddělí napájení pro analogové stupně předzesilovače a zvlášť pro digitální okruhy.

 

Cyrus PRE-XR je vybaven integrovaným převodníkem nové generace, který vychází z našeho oceněného převodníku QXR, ale se zcela novým vysokorychlostním analogovým vyrovnávacím stupněm. Sedm možností zarovnání digitálních filtrů je uživatelsky nastavitelné podle vkusu posluchače. Digitální vstupy zahrnují USB audio (na vzorkovací frekvenci 768k) a DSD až 512, 2 x SPDIF digitální a 2 x optické digitální vstupy.

 

Díky novému systému menu přístroje je Cyrus Pre-XR jednoduše nastavitelný. Díky navigační struktuře ve stromovém stylu a manuálnímu i dálkovému ovládání je nastavení nabídky rychlé a snadné.

 

SPECIFIKACE CYRUS PRE-XR
4 x analogové vstupy
1 x Phono MM vstup
2 x optické vstupy
2 x koaxiální digitální vstupy
1 x asynchronní vstup USB
1 x analogový předzesilovač out
1 x sluchátkový výstup
Upgrade port PSU-XR
Sluchátkový zesilovač, 2 x 138 mW do 16 Ω (<0,1% THD)
Podporované formáty SPDIF 16 / 44,1k – 24 / 192k
Formáty podporované USB 16 / 44,1k – 32 / 768k
Formáty podporované DSD až do DSD512
Formáty podporované DOP až do DOP128
Vlastní pojmenování vstupu
Včetně dálkového ovladače iR14
Rozměry (V x Š x H) – 73 x 215 x 360 mm
Hmotnost 4,3 kg