Audio kabely Orchestra Instruments

ORCHESTRA INSTRUMENTS … Ručně vyráběné audio kabely

Impulsem vývoje audio kabelů předcházel požadavek vyrobit kabel, který bez ohledu na použité materiály dokáže v nejlepší možné kvalitě přenést signál od jeho zdroje na jeho druhý konec. Díky požadavku na nekompromisní vlastnosti propojovacích kabelů, kterou jsme potřebovali pro vlastní vývoj audio komponent, jsme odděleně přešli na systematický vývoj vlastních propojovacích kabelů.

Až vývoj ukázal, jak neocenitelný kabel může být. Kolik může ze 100% vzít a kolik ze 100% může zanechat. Jak moc může pozměnit a jak moc může zůstat věrný originálu. Čím hlouběji jsme studovali jednotlivé vlivy použitých materiálů, tím více jsme si uvědomovali, jak moc některé konstrukční prvky mohou signál ovlivnit a díky tomu tyto prvky eliminovat a jen tak zůstat věrný originálu….

 

NAŠÍ INSPIRACÍ JE ZVUKOVÁ PRAVDA

Naše kabely nejsou korekcí audio systému. Neměníme charakter signálu k větší či menší líbivosti. Bez ohledu v jakém zapojení kabel bude hrát, nikdy nebude korekcí pro určité frekvenční pásmo. Naší motivací a inspirací je zvuková charakteristika akustických nástrojů.

Perkuse, dechové nástroje, žesťové nástroje, strunné nástroje, smyčcové nástroje…

Spolupracujeme s odborníky z hudebního oboru a pečlivě zvukovou charakteristiku jednotlivých akustických „živých“ nástrojů studujeme a společně konzultujeme. Bez ohledu na složitosti aplikace, postupně dosažené informace do vývoje aplikujeme a opět je konzultujeme.

Společnost Orchestra Instruments s.r.o. spolupracuje výhradně s výrobcem hornových reprosoustav Zingali Acoustics, která je současně jejich výhradním dovozcem pro Českou a Slovenskou republiku.

 

POSLOUCHÁME ŽIVOU HUDBU

Celý vývoj audio kabelů ORCHESTRA Instruments je založený v kooperaci s reprosoustavami světového uznávaného výrobce Giuseppe Zingali. Reprosoustavy Zingali které současně firma Orchestra Instruments distribuuje, se na poli referenčního Highednu a profi audio systémů pohybuje přes 30 let.

Reprosustavy Zingali neposkytují zpětnou vazbu pouze naší společnosti, ale jejich pravdivé schopnosti reprodukce hudby z oblasti profesionální hudby využívá např. STING, TINA TURNER STUDIO, FRANCIS FORD COPPOLA, PAUL MCCARTNEY, HERBIE HANCOCK STUDIOS, PORSCHE, a největší nahrávací studio na světě SONY MUSIC STUDIOS TOKYO a mnoho dalších...

 

TECHNOLOGIE VÝROBY

Mohli bychom psát dlouhé texty o technologii výroby, postupech zpracování a výrobních detailech. To vše je však souborem Know-How každého výrobce. Není ani účelem popisovat jednotlivé kroky, hlavní je výsledek, ten vždy rozhoduje.

Výrobních technologií je bezesporu mnoho, my však ctíme pouze tu svou...

Máme základní parametry, se kterými se rádi podělíme. Kabely ORCHESTRA Instruments jsou postaveny výhradně na našem vývoji a fyzickém měření, a zhodnocení všech nuancí spojovaných s přenosem signálu. Nikdy jsme dopředu nevyloučili a ani nepřipustili žádnou technologii, žádný materiál, dokud jsme se o jeho vyřazení anebo zanechání ve výrobě nepřesvědčili sami na základě měření a testování.

Používáme vlastní technologie dielektrika a tlumení se zcela unikátními vlastnostmi. Pro naši aplikaci a výrobu dielektrika využíváme materiál, který jsme pojmenovali A.D.T. (Absolute Damping Technology). Je to materiál vyrobený na bázi organických polymerů, vyznačující se extrémní adhezí s vynikajícími mechanickými a elektrickými vlastnostmi. Je to základní pilíř High-End kabelů Orchestra Instruments. Soubor tlumení doplňují další materiály, které jako celek tvoří vodič s vynikajícími elektrickými a mechanickými vlastnostmi.

Pracujeme pouze s vodiči z pevného jádra (solid core) a uhlíkovými vlákny nejvyšší čistoty.

Základní High End série: CU a AG vodiče v PTFE dielektriku

Vyšší High End serie: AG vodiče v A.D.T. dielektriku

Referenční série: uhlíkové vlákna v A.D.T. Dielektriku

 

RUČNÍ VÝROBA A MAXIMALISTICKÝ PŘÍSTUP

Naše kabely jsou vyrobeny ručně. Od základního čištění materiálu, přes ručně aplikované dielektrikum, tvorby geometrie kontrolovanou nepřetržitým měřením, pájení a svrchní opláštění kabelu, je kabel neustále v našich rukách. Výsledkem musí být vždy kabel, který bude ve své třídě co nejvěrněji kopírovat vstupní signál a přinášet svému majiteli maximální radost a pozitivní emoce z poslechu hudby.

 

TO NEJLEPŠÍ CO SI JEN DOKÁŽETE PŘEDSTAVIT

I přesto, že věnujeme maximální úsilí výrobě jednotlivých vodičů a v konečném výsledku propojovacích audio kabelů, základní vstupní materiály nevyrobíme a musíme se spoléhat na naše dodavatele. Veškeré solid core vodiče nakupujeme od renomovaného výrobce, který je pro nás garancí kvality. Nejvyšší kritéria čistoty neplatí pouze pro materiály z vysoce čisté mědi a stříbra s čistotou 99,999, ale především pro uhlíkové vlákna, kde trváme na způsobu výroby, konkrétních použitých vstupních materiálech pro výrobu a výsledných požadovaných parametrů

- Všechny naše RCA kabely jsou osazeny referenčními konektory společnosti KLE Eichmann, které díky své geometrii jednotlivých pinů poskytují nejlepší podmínky uzavření signálu.

- Vidličky a trubičkové konektory jsou naší vlastní výroby. Klademe velký důraz na to, aby přechodové podmínky signálu byly co nejlepší a zcela bez rozdílu.

- Vidličky a trubičkové konektory jsou vyrobeny z vysoce čisté mědi, s optimálně navrženou geometrii. Ručně opracované a v konečné fázi stříbřené 50um ryzího stříbra.

Neaplikujeme zlacení ani rhodiování. Nic co by zhoršovalo elektrické vlastnosti konektoru.