REPRODUKTOROVÉ SOUSTAVY PYLON AUDIO DIAMOND 2
Mladá polská značka Pylon Audio v posledních letech získává respekt reproduktorovými soustavami, jež už přes nebývalý poměr užitné hodnoty k ceně zčásti zasahují do kategorie highendu. Kdo nevěří, může zkusit poslech dvouapůlpásmových sloupků Diamond 28, nejvyššího ze tří modelů v řadě, ale překvapení je to rozhodně milé.

KOMPAKTNÍ, PŘESTO PLNOHODNOTNĚ VYNIKAJÍCÍ
Přinášíme test Audio komponentů Cyrus a regálového modelu reprosoustav Zingali Zero Evo. Celá sestava byla propojena audio kabely Orchestra Instruments.

Číst dál...

CYRUS LYRIC 09

Nejlepší zvukový systém postaven na velmi silných základech společnosti Cyrus. Excelentní zvukový výkon činí z Lyricu 09 ikonu mezi hudebními systémy. Je to excelentní audio systém v hodnotě 100.000,- Kč

Číst dál...

Trocha historie z oboru akustiky
Trocha dějepisu neuškodí a my se tak dozvíme, proč vlastně s akustikou místnosti občas tak zápolíme. Když začal člověk promlouvat k ostatním lidem, musel se snažit, aby ho bylo slyšet. Ve dvou lidech, žádný problém. Vyprávět příběhy u ohně pro deset lidí, to také ještě šlo, stejně tak postavit se na kámen a promluvit k celé vesnici o třeba sto hlavách, budiž. Když chtěl ale člověk oslovit více posluchačů, musel na to jinak.

Číst dál...

Optimalizace akustiky

V lednovém (2007) čísle časopisu Stereo&Video byl představen mimořádný zesilovač Lyngdorf TDA 2200 RP. Jde o digitální zesilovač, což není nic výjimečného, ale má revoluční modul zvukového procesoru RoomPerfekt, nejvyzrálejší systém optimalizace reprodukce v místě poslechu, integrovaný poprvé do zesilovače. Zatímco konkurenční externí zvukové procesory (japonský Accuphase DG 38, německý Ascendo DASK a Audionet MAP V2, americký Lexicon MC12, dánsko-americký TacT RSC) se téměř vždy neobejdou bez spojení s počítačem a úprav naměřených průběhů uživatelem, RoomPerfekt počítač nepotřebuje a optimální korekci provede sám!

Číst dál...