Zingali

Zingali - High-end reprosoustavy

Čím jsou reprosoustavy Zingali unikátní? Právem bychom mohli považovat reprosoustavy Zingali za jedny z nejlepších reprosoustav na světě. Jestliže bychom si dovedli představit unikátní hodnotu Stradiváriho houslí, jejich hodnotu zpracování a zvukového projevu, byly by to reprosoustavy Zingali, které by nesly stejného srovnání.

Oficiální stránky Zingali pro Českou a Slovenskou Republiku www.zingaliacoustics.cz

Unikátní technologie, unikátní zpracování, unikátní design.

Společnost Zingali byla založena v roce 1986 v malé ruční akustické dílně panem Giuseppem Zingalim.
Ten jako specialista na zvuk a na elektro-akustiku, si dal za úkol vytvořit zvukově nejlepší reprosoustavy na světě, které svou reprodukcí a kvalitou zpracování osloví trh high-end hifi, který v té době ovládaly spojené státy Americké.
Postupem času od prvních prototypů vysoce účinných monitorů, přechází k prvním návrhům finálních produktů, které podle prvotních záměrů konstruktéra Zingaliho, musí být konstruovány jako nejlepší monitory na světě s dostupnou cenou na trhu.
To vše se děje velice rychle. Již v roce 1988 vzniká legendární série 8800, která se skládá ze čtyř modelů a je do dnes vyhledávaným artiklem opravdových fanoušků hudby. Tato série otvírá velké dveře na mezinárodní trh high-end hifi.

Po celou dobu své práce se Giuseppe Zingali soustředí výhradně na výzkum a výrobu hornových reproduktorů. Důvod je jednoduchý. Horny nabízejí velmi živé dynamické schopnosti, reálné rozměry obrazu a prezence a harmonické zkreslení menší než jedna čtvrtina hodnoty naměřené v audio přímo vyzařujících systémech. I přesto, že hornové reproduktory skýtají mnoho nástrah, které mohou negativně ovlivnit reprodukci hudby, Giuseppe Zingalimu se podařilo tyto nástrahy technologicky vyřešit a patentovat tak unikátní systém hornových reproduktoru „Omniray“, díky kterému jsou jeho reproduktory jedny z nejlepších.
Giuseppe Zingali pracuje výhradně s přírodním dřevem a využívá jeho akustických vlastností pro dosažení věrohodné reprodukce hudby. Pro nejlepší výsledky využívá dřevo kanadského topolu, který v průběhu výzkumu prokázal nejlepší vlastnosti.

reprosoustavy Zingali považujte za hodnotný hudební nástroj s vynikajícími zvukovými vlastnostmi“

V průběhu 20ti let práce a výzkumu přivedl na svět Giuseppe Zingali přes 85 modelů reprosoustav a i přesto, že jeho reprosoustavy dosahují téměř reálné reprodukce zvuku, díky novým technologiím neustále pracuje na vývoji dokonalejších monitorů, které by prolomily už tak neskutečně vysoce položené hranice reprodukce hudby, které si sám postavil.

"Hudba vzbuzuje emoce. Reprodukce těchto emocí je moje vášeň. A nyní je tato vášeň i mojí prací."
Giuseppe Zingali

Od roku 1986 vyvíjí a vyrábí Giuseppe Zingali reproduktorové monitory pro nahrávací studia. O několik let později rozšířil svou působnost i na reprosoustavy pro domácí kina a audio/ video highendové systémy. Hlavním cílem tohoto vývoje byla od začátku dokonalá reprodukce důležitých středních a vysokých frekvencí pomocí širokopásmového hornového reproduktoru. Giuseppe Zingali byl dokonale obeznámen se všemi problémy, ale i výhodami, které obnáší tento způsob stavby reprosoustav , a proto podnikl rozsáhlý výzkum v oblasti elektro-akustického pole. Výsledkem tohoto výzkumu bylo v roce 1995 uvedení jedinečné technologie pro hornové reproduktory - Omniray ®.

Firma Zingali se specializuje na profesionální a high-endové reprosoustavy, jejichž zvláštností jsou dřevěné hornové reproduktory, vyráběné ze dřeva kanadského topolu a zhotovené dle přesných specifikačních výpočtů - výsledkem je neuvěřitelně věrný zvuk, hodný tohoto ušlechtilého materiálu. Připočteme-li sofistikovaný design a citlivě vybrané barvy laků, dostaneme vyjímečný výrobek, rovnající se klavíru či houslím z dílen starých mistrů. Potěšení pro oči i uši - to jsou reprosoustavy firmy Zingali.

Jedinečná myšlenka firmy Zingali navrhovat si všechny komponenty a také je všechny sama vyrábět je tou nejlepší cestou, jak vyrábět kvalitní reprosoustavy. Tento způsob vývoje a výroby je sice poměrně dražší než standartní postupy, také je i náročnější na organizaci a vedení práce, nicméně fakt že vše je optimalizováno a konstruováno tak, aby celkový výsledek vyjádřil plnou hloubku a sílu hudebního signálu, dělá z výrobků firmy Zingali unikátní produkty, nesrovnatelné s ostatními. Díváte-li se na jakýkoliv reproduktor Zingali, jeho zručně řemeslně vyrobenou dřevěnou schránku a dřevěný horn zvláště, svádí vás to pomyšlení, že to je spíš druh nějakého hudebního nástroje. Tradičně mnoho hudebních nástrojů které jsou vyrobeny ze dřeva jsou klíčem ke kouzelnému zvuku, například klavír, housle nebo loutna. Specifické vlastnosti dřeva se nezměnily od té doby kdy byly tyto nástroje vytvořené. Bez ohledu na to jak dalece jsou rozvinuté dnešní technologie, klavírní křídlo zhotovené z čehokoliv jiného než dřeva nemá žádný smysl. Reprosoustavy Zingali znějí "živě" právě díky tomuto vznešenému materiálu, jakým je dřevo.

V létě roku 2007 Zingali uvedla do provozu největší továrnu na výrobu reproduktorů v Evropě. Její součástí je i předváděcí centrum výrobků Zingali - toto zařízení tvoří vstupní hala, dvě stereo poslechové místnosti, kino, venkovní rockové pódium, a venkovní krytý amfiteátr. Firma investovala také nemalé finanční prostředky do rozsáhlého systému odvodu dřevěného prachu a lakových součástek z továrních prostor. Výsledkem je ovšem čistý vzduch na všech pracovištích a také žádná zátěž pro životní prostředí.

Kromě předváděcích prostor jsou zde i velmi oblíbené workshopy - jednak elektrotechnické, dále na zpracování dřeva a také lakovny, které patří k nejvyspělejším v Evropě. Důkazem toho je i fakt, že jeden z nejčastějších odstínů reprosoustav, tzv. měkce černá byla nahrazena novým povrchem s lepším leskem a hloubkou barevného tónu. Všechny barvy jsou nyní ekologičtější, vzhledem k přechodu na vodní bázi - včetně oblíbených a vzhledově dokonalých odstínů ořechu, třešně či přírodního žlutého javoru, které tvoří základní nabídku dekorů nové série reprosoustav Twenty.
Všechny komponenty reprosoustav, včetně barev a laků, jsou navrženy a kontrolovány jakostní kontrolou při montáži pod jednou střechou. Tato hloubková kontrola sama o sobě je unikátní a dává všem výrobkům firmy Zingali záruku spolehlivosti. Z padesáti tisíc reproduktorů z různých sérií vyrobených firmou Zingali do současné doby bylo nutno vyměnit pouze dva kusy!
V únoru 2008 oslavila firma Zingali stylově své dvacáté výročí založení - uvedením nové série reprosoustav pod názvem TWENTY.

Co odlišuje reproduktor Omniray ® Horn od ostatních?
Historie hornových reproduktorů Zingali začala v osmdesátých letech tradičním dvoupaprskovitým modelem ve dřevě, předchůdcem toho, který se posléze stal symbolem společnosti. Tento model byl použit v sérii 8800 Studio Monitor. Od výroby první série Studio Monitor Giuseppe Zingali zahájil výzkum na poli hornové akustiky s cílem zkvalitnit středně vysoké kmitočty reprodukce. Analyzoval konvenční kruhový exponenciální zvukovod, jehož tloušťka je větší než maximální průměr. Všeobecně známé slabé stránky, jako zabarvení reprodukce a svazkový efekt při vysokých kmitočtech, zkusil Giuseppe Zingali odstranit optimalizací tvaru hornového trychtýře a proporcí pomocí četných kalkulací a testů. Studie byla hotová v roce 1995 a výsledkem byl kruhový dřevěný horn zvláštního tvaru, patentovaný celosvětově jako Technologie Omniray ®, který se stal slibnou budoucností společnosti.

Horn je vyřezaný z plného dřeva žlutého topolu. Jeho křivkové charakteristické rysy a hrdelní hloubka garantují maximálně přesnou reprodukci středních pásem krátkých vln, jaké je možno v dnešní době dosáhnout.
Kruhový tvar rohu dovolí 360° záření zvuku s úhlem rozptylu až 140°. Hornová křivka není plně exponenciální ale sestává z částí popisovaných specifickými vzorci. Každá část je "zodpovědná" za kvalitu reprodukce určitého kmitočtového rozsahu. Společně s relativně krátkou hrdelní hloubkou umožňuje produkovat frekvence v rozpětí od 500 Hz do 20 kHz +/ - 1.5 dB.

Když se díváte na jakýkoliv reproduktor Zingali, jeho zručně řemeslně vyrobenou dřevěnou schránku a propracovaný dřevěný horn, může vás napadnout, že to je vlastně spíše druh nějakého hudebního nástroje. Mnoho hudebních nástrojů které jsou vyrobeny ze dřeva jsou klíčem ke kouzelnému zvuku - například klavír, housle nebo loutna. Specifické vlastnosti dřeva se nezměnily od té doby, kdy byly tyto nástroje vytvořené. Bez ohledu na to jak dalece jsou rozvinuté dnešní technologie, klavírní křídlo zhotovené z čehokoliv jiného než dřeva nemá žádný smysl. Reprosoustavy Zingali znějí "živě" právě díky tomuto vznešenému materiálu, jakým je dřevo. Přirozená barva nátěru ještě více zdůrazňuje jejich šarm.

Omniray ® technologie v sobě spojuje geometrii, materiály a odkaz opravdového zvukového nadšence který se snaží o vytvoření výjimečné citlivosti reproduktorů, zlepšení dynamiky a zvukové čistoty. Optimální hornový tvar poskytne dostatek výkonu typického pro všechny hornové reproduktory ale bez nutného zkreslení. Díky své citlivosti mohou reproduktory Zingali s technologií Omniray hrát dokonale dokonce i s nízkým výkonovým elektronkovým zesilovačem. Poskytují pozoruhodnou průzračnost zvuku a jasnost i při nízké hlasitosti. Zvuk je detailní a věrný originálu v jakémkoliv hudebním žánru. Typické charakteristické rysy reproduktorů Zingali jsou pocity přítomnosti umělce či celého orchestru v poslechové místnosti - tak věrný je zvuk těchto hornů.